HTML

Valóság és sci-fi

Ha kíváncsi vagy, hogy mi a valóság az általad látott filmekből, vagy könyvekből akkor, itt olvashatsz róluk.

Friss topikok

  • nicknevet: Az időutazás nem scifi. Minden részecske ezt csinálja a hullámfüggvényén belül. (2012.12.23. 11:45) Időutazás
  • nicknevet: Az atomot hullámok építik fel. (2012.12.23. 11:44) Az atommag felépítése
  • Világnézet Netes Napló: Érdemes elolvasni: vilagnezet.blog.hu/2007/09/09/az_egely_kerek_a_feltalalot_idezve_jatek (2012.05.23. 11:30) Magfúzió a Garázsban?

El akadtál a fizika tanulásban? magdolna.tarjanyine@gmail.com

2011.11.09. 11:36 TGMK

Galaxisok

Címkék: űrkutatás tudomány csillagászat fizika csillagok galaxis

A galaxis felderítésétől sokkal hosszabb ideig tartó és nehezebb feladat volt az extragalaxisok világának feltérképezése. A XIX. század elején általánosan elfogadott volt az a nézet, hogy a halvány ködszerű objektumok valóban ködök és a Tejútrendszer részei. Néhányan ugyan hangot adtak annak a nézetnek, hogy a távoli ködök a Tejúthoz hasonló, csak messze található objektumok, amelyeket sok millió csillag alkot, de ezek nem váltak elfogadott nézetté. Érdemes megjegyezni, hogy Shapley, aki jelentősen hozzájárult a Tejút szerkezetének felderítéséhez, sokáig ragaszkodott a köd-hipotézishez.

Az 1920-as években Hubble méréseiből kimutatható volt, hogy a ködök valójában távoli galaxisok. Az ötletet, nevezetesen hogy a Tejút csak egy a sok galaxis közül, már Kant is fölvetette, ez volt az Univerzum-szigetek hipotézise. 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://valosagecsci-fi.blog.hu/api/trackback/id/tr573350114

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása